جمعه, ۰۸ اسفند ۱۳۹۳

بلوکهای بتن سبک گازی (N.AAC)

بلوک بتن سبک گازی ,بلوکی با حبابهای یکدست و ریز در بلوک که مانع از گرما و سرما و صدا و تلف شدن انرژی می شود و سازگار با محیط بوده و وزن ساختمان را چندین برابر کاهش داده و در هنگام خرابی و زلزله مثل بلوکهای دیگر و آجر ترکش ندارد.
N.AAC نمونه تکامل یافته بلوکهای بتن سبک گازی است که نسبت به هم خانواده های پیشین خود کاملتر بوده و معایب بلوکهای CLC و AAC را ندارد .

مزایای استفاده از N.AAC
عایق صوت
با داشتن بافت متخلخل و اسفنجی، عایق صوت مناسب بوده و میتوان جهت استفاده در دیوارهای اتاق خواب ، کتابخانه ، بیمارستان و مراکز آموزشی از آن استفاده کرد . مطابق با آخرین تست مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن دارای افت صوتی 49 دسی بل در ضخامت 15 سانتی متر می باشد .
عایق حرارتی
بر اساس نتایج بدست آمده از مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن ضریب هدایت حرارتی بلوک برابر 0/2 ولت بر متر کلوین می باشد . بطوریکه عایق حرارتی با بلوک به ضخامت 10 سانتیمتر برابر با 30 سانتیمتر بلوک سفال می باشد . این بلوک تأمین کننده ی الزام مباحث 3 و 18 و 19 و آئین نامه 2800 مقررات ملی ساختمان است .
مقرون به صرفه
دیوار چینی با بلوک به دلیل بزرگ بودن قطعات با سرعت بیشتری انجام می شود . لذا موجب کاهش هزینه های اجرا می گردد . این نوع بلوکها را می توان به راحتی برش داده و محل کلید و پریز و لوله های برق را در آن ایجاد نمود
بلوک سبک
بلوک ، وزنی معادل 1/3 سایر محصولات بتن معمولی را داراست . وزن کم این بلوک موجب کاهش با مرده ، استحکام بیشتر ساختمان در برابر زلزله و کاهش هزینه های سازه ای اسکلت ساختمان می گردد
سرعت بارگیری و تخلیه
بارگیری در داخل کارخانه به وسیله لیفتراک بر روی تریلر کفی به تعداد 18 عدد پالت بدون هیچگونه آسیب و شکستگی ، بارگیری شده و در محل پروژه بوسیله جرثقیل سبک از روی تریلر تخلیه شده و در طبقه مورد نظر به سهولت قابل تخلیه می باشد .
تأمین الزامات مبحث سوم ( حفاظت ساختمانها در برابر حریق )
تأمین الزامات مبحث هجدهم ( عایق بندی و تنظیم صدا )
تأمین الزامات مبحث نوزدهم( صرفه جویی در مصرف انرژی
مقاوم در برابر آتش
در ترکیبات بلوک به دلیل استفاده از مواد شیمیایی ، نسوز بوده وحرارت را به کندی انتقال می دهد . لذا به عنوان دیوار ضد آتش در ساختمان های مهم ( کتابخانه ، بیمارستان و نیز مجتمع های مسکونی و اداری ) جهت جلوگیری از گسترش آتش در طبقات استفاده می گردد .
مقرون به صرفه بودن نسبت به مصالح عایق دیگر
سرعت اجرای بالا
کاهش ملات مصرفی به دلیل سایز بزرگ
کاهش بار مرده ساختمان به دلیل سبکی محصول
برشکاری و شیار زنی آسان
استفاده از پرت آن در کفسازی به جای پوکه

منبع:http://www.esakht.com